Jak i gdzie dzieci spędziły wakacje w 2010 roku?

2010-10-26 10:30

Zdjęcia możną obejrzeć w dziale Galeria. 

WAŻNE: WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ OPUBLIKOWANE ZA PISEMNĄ ZGODĄ OPIEKUNÓW PRAWNYCH DZIECI.

KOŁOBRZEG
 
Korzystając z pięknej pogody w lipcowy weekend wychowankowie naszej placówki wybrali się do Kołobrzegu, gdzie odbywał się festiwal Indii. Impreza organizowana jest corocznie od kilku lat. Przed sanatorium Bałtyk stanęła scena oraz namioty, w których poznać można  było indyjską kuchnię, kulturę i zwyczaje.
 
MIĘDZYZDROJE
 
W dniach 22.07- 04.08.2010 roku wychowankowie naszej placówki spędzili aktywny wypoczynek w miejscowości Międzyzdroje.
W trakcie pobytu nie tylko korzystali z plaży i kąpieli morskich ale również mieli możliwość zwiedzenia takich atrakcji jak: Muzeum Figur Woskowych; Oceanarium; Kawczą Górę; Zagrodę pokazową żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego.
 
POBIEROWO
 
W dniach 14-28.08.2010 wychowankowie naszej placówki byli na wypoczynku w miejscowości Pobierowo, które znane jest z szerokiej, piaszczystej plaży, do której można dojść praktycznie z każdego miejsca oraz bardzo czystej wody. Pobierowo otrzymało w 2008 i 2009 roku Błękitną flagę. Błękitna Flaga jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania  środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. W trakcie pobytu dzieci wybrały się na wycieczkę do Trzęsacza. Trzęsacz to nadbałtycka wieś, leżąca w pasie wybrzeża morskiego zwanego Wybrzeżem Rewalskim, które ze względu na położenie w ciągu granicznym miejscowości, porównywane jest z Riwierą Francuską. We wsi znajdują się ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości prawie 2 kilometrów od morza. Kościół na początku należał do katolików, lecz po reformacji został kościołem ewangelickim do końca swych dni. Procesy abrazyjne spowodowały, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Ostatnie nabożeństwo odprawiono w kościele 2 marca 1874 roku. Wyposażenie świątyni przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim, a część zabytkowego tryptyku można obejrzeć w Rewalskim kościele. W 1901 roku zawaliła się pierwsza jego część. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. Obecnie trwają intensywne prace nad ochroną ruin przed sztormami. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie. W trakcie wypoczynku dzieci nie tylko spędzały czas na plaży, ale korzystały z wielu innych atrakcji  jakie oferuje Pobierowo.